ul. Stoczkowska 7/2 04-147 Warszawa +48 57 81 81 777 kontakt@aniolykultury.pl

Wolontariat w Fundacji Anioły Kultury

W projekcie: "Kobiety i dzieci w ogniu wojny" pomagamy kobietom i dzieciom z obszarów zagrożonych lub objętych wojną oraz żyjących w miejscach szczególnie dotykanych przez działania terrorystyczne.

Do naszych aktywności należało:

  1. Przeprowadzenie akcji humanitarnej na Ukrainie w czasie rozpoczęcia działań wojennych w 2015 r.
  2. Stałe wsparcie na Bliskim Wschodzie, we współpracy z izraelską placówką charytatywną, w mieście Sderot, znajdującym się 2 km od Strefy Gazy. Do ludności żydowskiej nie jest trudno trafić z pomocą – Izraelczycy z założenia i natury robią wszystko, aby nawzajem siebie wspierać. Jednak z ludnością arabską sprawa przedstawia się zupełnie inaczej. Z wielu powodów przekazywanie pomocy humanitarnej arabskim rodzinom jest prawie niewykonalne. Jedynie izraelskim Arabom można pomagać bez przeszkód – przychodzą oni na placówkę i otrzymują wsparcie. Arabowie- Palestyńczycy z Autonomii Palestyńskiej boją się prosić o pomoc, ponieważ nie chcą być posądzeni o kolaborację, Arabowie z obozów dla uchodźców nawet nie mają takiej możliwości. Często pomoc nie może być przekazana bezpośrednio, gdyż niesie to ze sobą zbyt duże ryzyko dla pracowników organizacji, natomiast przekazywana poprzez pośredników zazwyczaj nie dociera do potrzebujących a jest przechwytywana przez różne grupy gangsterskie bądź terrorystyczne.

Bywa, że pod wysokim ryzykiem niektóre rodziny arabskie decydują się na ucieczkę na stronę izraelską. Kilka takich rodzin muzułmańskich, które uciekły z Gazy, mieszka obecnie w Sderot i przychodzi regularnie po pomoc do placówki. I właśnie to żydowskie miasteczko daje im schronienie.

 

Jeśli chcesz przyłączyć się do działań Fundacji i zostać wolontariuszem, napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(1 Vote)

Super User

Quick Links

Śledź nas