ul. Stoczkowska 7/2 04-147 Warszawa +48 57 81 81 777 kontakt@aniolykultury.pl

Program KOTWICA

Już działa bezpłatny program szkoleniowy KOTWICA przygotowujący do wolontariatu w warunkach wojennych lub wśród ludności doświadczonej traumą wojenną.

Program obejmuje:

•    psychoedukację dot. traumy wojennej i sytuacji kryzysowych

•    grupy wsparcia dla wolontariuszy


W ODPOWIEDZI NA POTRZEBY

Program szkoleniowy KOTWICA dla polskich wolontariuszy powstał z inicjatywy koordynatorów zespołów wolontariuszy, którzy postanowili zadbać o kondycję psychiczną swojego zespołu i zgłosili do nas potrzebę zorganizowania wsparcia dla nich.

Szkolenia obejmujące psychoedukację i grupy wsparcia powinny być obowiązkowe dla wszystkich ochotników, którzy mają wielkie serca ale potrzebują przygotowania do pracy w warunkach wojennych. Oznacza to, że każdy taki wolontariusz kwalifikuje się do tego typu szkoleń, gdyż dla społeczeństwa polskiego jest to pierwsze takie doświadczenie po II w. św.

KOMPETENCJE

Program został opracowany i jest prowadzony przez Fundację Anioły Kultury, która od 2014 roku współpracuje z organizacjami humanitarnymi działającymi w regionie Otef Gaza, a od wybuchu wojny na Ukrainie udziela wsparcia polskim wolontariuszom razem z izraelskimi psychotraumatologami, mającymi praktykę w obszarach wojennych i objętych terroryzmem. Między innymi w naszym projekcie wzięli, lub biorą udział członkowie międzynarodowej organizacji Zespołu Interwencji Lekarzy na rzecz Praw Człowieka, społecznicy uczestniczący w akcjach pomocowych syryjskim uchodźcom czy na terenie Gazy, specjaliści zdrowia psychicznego pracujący z żołnierzami izraelskimi.

FORMA WSPARCIA

Organizujemy wsparcie dla polskich wolontariuszy poprzez psychoedukację na temat traumy wojennej i sytuacji kryzysowych, oraz grupy wsparcia pełniące rolę:

•    przygotowawczą do pracy w wysokim, wojennym stresie

•    wzmacniającą odporność psychiczną i emocjonalną wolontariuszy szczególnie narażonych na stres, tj. pracujących na granicy, w puntach humanitarnych oraz na Ukrainie.

Jeśli jesteś koordynatorem zespołu wolontariuszy i chcesz zadbać o kondycję osób w swoim zespole – zgłoś swój zespół na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub zadzwoń pod numer telefonu: + 48 578 181 777

NABÓR

Obecnie trwa nabór do kolejnej grupy. Liczba miejsc ograniczona do 15 osób. Grupy są zamknięte, więc będą przyjęte pierwsze osoby, które się zgłoszą i które spełniają następujące kryteria:

systematycznie pracują na granicy polsko- ukraińskiej

lub

systematycznie rozwożą pomoc humanitarną na terenie Ukrainy

lub

pracują na Ukrainie

lub

pracują w centrach i punktach humanitarnych

Nie zwlekaj, zadbaj o siebie i swoich wolontariuszy!

Quick Links

Śledź nas