ul. Stoczkowska 7/2 04-147 Warszawa +48 57 81 81 777 kontakt@aniolykultury.pl
enfrdeitptrues

Nasza misja

Zespół koordynujący

agata_wiktoria_smierzynska.jpg

Mgr Agata Wiktoria Śmierzyńska

Prezes Fundacji

Pedagog i kulturoznawca. Od lat zajmuje się dialogiem międzykulturowym w obszarze społecznym i edukacyjnym. Nauczyciel przedmiotów artystycznych i j.polskiego oraz twórca dziecięco - młodzieżowego teatru musicalowego. Autorka tekstów scenicznych, literackich i edukacyjnych. Działaczka w obszarze kultury i sztuki.

W 2011r założyła Fundację Anioły Kultury, której od początku przyświecały dwa główne cele: dialog międzykulturowy i zaangażowanie społeczne na rzecz kobiet i dzieci w Polsce i za granicą.

Została wyróżniona jako Kobieta Sukcesu Mazowsza 2017 roku.

Mottem dla niej są słowa Reuel Howe: "Dialog jest tym dla miłości, czym krew dla ciała. Kiedy krążenie krwi ustaje, człowiek umiera. Kiedy ustaje dialog, umiera miłość, a rodzi się żal i nienawiść"

edyta_januszewska.jpg

Dr Edyta Januszewska

Menadżer ds edukacji i konsultant projektu "Kobiety i dzieci w ogniu wojny"

Pracownik naukowy na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym w Częstochowie.

Naukowiec o niezwykłej wrażliwości społecznej. Specjalizuje się w tematyce związanej z pedagogiką społeczną i pracą socjalną, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki dotyczącej dzieci - uchodźców w Polsce i na świecie. W obszarze jej zainteresowań znajdują się zagadnienia związane z prawami dziecka. Autorka monografii "Dojrzewanie do wolności w wychowaniu. Rzecz o A.S.Neillu" (2002) oraz licznych artykułów naukowych i rozdziałów w pracach zbiorowych. Uczestniczka szkolenia Tolerance and Diversity. Working with minority Young People ( Manchester 2003). Mistrzem i inspiracją doktor Edyty Januszewskiej jest postać wielkiego pedagoga Janusza Korczaka, na którego koncepcjach pedagogicznych opiera swoje prace naukowe.Otrzymała wyróżnienie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego w 2003 roku ( nagroda naukowa imienia Profesor Ireny Lepalczyk ) za pracę "Dziecko czeczeńskie w Polsce. Między traumą wojenną a doświadczeniem uchodźstwa", Toruń 2010, Wydawnictwo Adam Marszałek oraz dr hab. Arkadiusz Żukiewicz z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, za pracę Wprowadzenie do ontologii pracy społecznej. Odniesienia do społeczno-pedagogicznej refleksji Heleny Radlińskiej.

Jej najnowsza książka to "Heterotopie dziecięcego uchodźstwa. Syryjczycy w Libanie".

dominika_karzkowiak.png

Mgr Dominika Karzkowiak

Wsparcie językowe i projektowe

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach filologia angielska z językiem francuskim oraz MA in Translation and Interpreting Studies. Współpracuje z Fundacją Anioły Kultury od 2017 r. jako tłumacz pisemny i ustny oraz wsparcie przy realizacji projektów. Pasjonuje się kulturami i językami obcymi, podróżowaniem oraz pracą charytatywną.

Prywatnie autorka rysunków, które publikuje na fanpage'u „Kurku" ( komiksy z poczuciem humoru - zapraszamy ;))

samuel_hubenthal.jpg

Samuel Hübenthal

Lider projektu Studia nad kulturą

Zgodnie z myślą: "myśl globalnie, działaj lokalnie" od lat działa na rzecz miasta Piły w którym mieszka, ale też międzynarodowo jako założyciel Stowarzyszenia Face To Face, które przeciwdziała brakowi tolerancji, współpracując z państwami z całego świata. Posiada zdolności organizacyjne i logistyczne. Wielokrotnie dał temu wyraz współorganizując np. występ artystyczny podczas gali w Operze Narodowej. Współzałożyciel teatru Zacni, do którego należał do 2018 roku. Angażuje się bezgranicznie idei, którą propaguje. W 2018 roku uczestniczył w kursie Animatora Kultury w Warszawie. Interesuje się teatrem, filmem oraz muzyką.

Cele

Anioły Kultury to fundacja, która zajmuje się obszarem kultury

społecznej w aspektach: intelektualnej refleksji nad światem i procesami

w nim zachodzącymi, oraz praktycznych działań w obszarze pomocy

społecznej.


W pierwszym aspekcie szczególnie koncentruje się na dialogu

międzyludzkim, międzykulturowym i międzynarodowym.


W obszarze pomocy społecznej realizuje projekty zapewniające wsparcie

dzieciom i młodzieży pozostającym w najtrudniejszych sytuacjach

życiowych, w tym dotkniętych kryzysem psychicznym.

„PRZECIWIEŃSTWEM MIŁOŚCI NIE JEST NIENAWIŚĆ, LECZ OBOJĘTNOŚĆ”

ELIE WIESEL

Razem kształtujemy kulturę przyjazną człowiekowi -

o projektach Fundacji w pigułce

……………………………………………………………….

Kobiety i dzieci w ogniu wojny, w tym:

  • Pomoc humanitarna dla Sderot, zwanego „miastem rakiet” położonego 1 km od Strefy Gazy i regularnie od 2005 r bedącego pod ostrzałem rakiet, a także w niebezpieczeństwie ze strony ataków terrorystycznych „spod ziemi” w wyniku budowy tuneli terrorystycznych z miasta Gaza do miasta Sderot
  • Adopcja Serca dzieci zamieszkujących region BW, letni wypoczynek
  • wsparcie Przychodni Terapii Rodzinnej w Sderot, dla dzieci, młodzieży i dorosłych u których zdiagnozowano Zespół Stresu Pourazowego zw. PTSD
  • Artyści dzieciom z miasta rakiet – zapraszamy do współpracy artystów zarówno z obszaru muzyki jak i sztuki. Celem projektu jest realizacja koncertów charytatywnych oraz charytatywne aukcje dzieł sztuk, a także planarów malarskich z aukcją charytatywną
……………………………………………………………..
Zatrzymać falę
Tytuł projektu jest niepełnym zdaniem: Zatrzymać falę samobójstw wśród młodzieży
Działania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce. Podejmujemy wyzwanie wobec kryzysowej sytuacji wywołanej kryzysem w rodzinach, stresującym dla uczniów systemem edukacji i dramatyczną, postępującą sytuacją w służbie zdrowia. Polska zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem liczby samobójstw wśród młodzieży. Tendencja jest postępująca. Nie możemy być obojętni wobec tej sytuacji. Wraz z Fundacją De Ignis, której twórcami są m.in. Winfrid Hahn, niemiecki terapeuta z sukcesem prowadzącym ośrodki zdrowia psychicznego w niemczech planujemy założyć w Polsce pierwszy ośrodek zdrowia psychicznego. Jeśli jesteś lekarzem psychiatrą, psychologiem, pielęgniarką, bądź terapeutą, albo chcesz wesprzeć nas fonansowo – dołącz do projektu „Zatrzymać falę” i ratuj z nami młodych ludzi
.……………………………………………………………...
Filmy dokumentalne
  • o miasteczku Sderot
Chcemy opowiedzieć światu o mieście, które zostało określone przez jedną z polskich gazet jako" najbardziej zbombardowane miasto ostatnich 15 lat" oraz o polskich wolontariuszach i darczyńcach, którzy zaangażowali się w tym regionie.
  • o kryzysie psychicznym wśród nastolatków
Filmy te podjął się wyreżyserować, wyprodukować i rozpowszechnić na światowych kanałach TV wybitny polski reżyser filmów dokumentalnych Ernest Saj, wielokrotnie nagradzany na różnorodych festiwalach filmowych. Minimalny koszt projektu 150 tys.zł.
Szukamy partnerów i sponsorów
.……………………………………………………………….
Zapraszamy, dołącz do nas. Wybierz jeden z projektów i wspieraj nas regularną, dowolną kwotą abyśmy mogli planować i działać. Nawet najmniejsza darowizna, ale wpłacana regularnie pozwoli nam realizować projekty i rozwijać organizację. Choć jesteśmy małą Fundacją - robimy wielkie rzeczy. Możesz też wspierać nas w stworzeniu minimalnej lecz koniecznej administracji która jest podstawą do realizowania projektów. Nasza podstawowe potrzeby to otworzenie biura Fundacji i podstawowe opłaty prawno- księgowe.
1714 4013 9000 0000 0014 8951 67
IBAN: PL
SWIFT: BPKOPLPW
w tytule wybierz: Kobiety i dzieci w ogniu wojny, Zatrzymać Falę, Ludzie ludziom, Konferencje medyczne, administracja
Nazwa i adres odbiorcy:Fundacja Anioły Kultury ul. Stoczkowska 7/2 04-147 Warszawa

„ZŁO TRIUMFUJE KIEDY DOBRZY LUDZIE NIC NIE ROBIĄ”

EDMUND BURKE

Quick Links

Śledź nas