ul. Stoczkowska 7/2 04-147 Warszawa +48 57 81 81 777 kontakt@aniolykultury.pl
enfrdeitptrues

uczniowie mgr. Szymona Pawlaka

NAUCZYCIEL...

Szymon Pawlak

– historyk, edukator i wykładowca w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi i nauczyciel historii w Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Liceum ojców Bernardynów w Łodzi. Absolwent wydziału historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2009 – 2011 był administratorem województwa łodzkiego, powstałego przy Żydowskim Instytucie Historycznym portalu internetowego „Wirtualny Sztetl”. Od roku 2011 jest pracownikiem Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Autor wielu projektów edukacyjnych poświęconych wielonarodowej i wielokulturowej historii Łodzi i Polski, realizowanych w całym kraju, międzyinnymi : „Jan Karski – Klub Kuriera” czy „Raport 2016: Sprawiedliwi”. W roku 2014 roku był koordynatorem obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Karskiego w Łodzi z ramienia Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Stypendysta Fundacji Edukacyjnej im. Jana Karskiego na Georgetown Leadership Seminar 2015. Od dwóch lat związany z projektami Fundacji im. Jana Karskiego na Ukrainie, gdzie prowadzi zajęcia dla młodzieży polskiej i ukraińskiej. Organizator i pomysłodawca łódzkiej imprezy historycznej „Weekend szpiegów”. Instruktor samoobrony Global Krav Maga Academy i Armed, Combat and Tactics.

 

I JEGO UCZNIOWIE...

Kacper Szeliga

Urodziłem się 26 listopada 2004 roku i jestem uczniem ósmej klasy Szkoły Podstawowej oo. Bernardynów w Łodzi. Mam dwie wielkie pasje – historia i matematyka. Historią zainteresowałem się na początku roku szkolnego 2017/18 kiedy trafiłem do mojej obecnej szkoły. Moim ulubionym okresem w historii jest XX stulecie. To okres, który ma ogromny wpływ na naszą współczesną rzeczywistość. Matematyka fascynuje mnie już od początku nauki w szkole podstawowej. W wolnym czasie rozwijam umiejętności pływania.

 

 

Franek Domański
Urodziłem się 18 stycznia 2004 roku. Od 2010 roku do 2017 roku uczęszczałem do Szkoły społecznej im. Józefa Poniatowskiego w Łodzi. Obecnie uczę się w gimnazjum oo. Bernardynów w Łodzi. Interesuje się: literaturą, ekologią i rysunkiem. Na razie próbuje publikować swoje opowiadania w gazetach. Trzy lata temu grałem małego księcia w teatrze Arlekin. W ten sposób próbuję realizować swoje zainteresowania aktorskie.
Prowadzę konto na Facebooku poświęcone ekologii. Uważam ze to jeden z najważniejszych problemów współczesnych czasów. W sierpniu 2018 roku pracowałem jako wolontariusz w Muzeum Historii Zduńskiej Woli. Moim marzeniem jest pisanie książek oraz wspieranie ratowania klimatu na naszej planecie.

 

Filip Szymański

Urodziłem się 05.03.2004 r. w Łodzi. Jestem uczniem ósmej klasy Bernardyńskiej Szkoły podstawowej im. Anastazego Pankiewicza. Trzykrotny byłem przewodniczącym samorządu uczniowskiego. Moją pasją jest harcerstwo. Jestem harcerzem ZHR. Uwielbiam historię szczególnie XX w. . Moim marzeniem jest zrozumienie rzeczywistości wokół mnie. Chciałbym umieć ją opisać i wytłumaczyć. Mam nadzieję ze ten projekt mi w tym pomoże.

 

Agata Golemba

Urodziłam się 17.01.2000 r. Jestem uczennicą trzeciej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oo. Bernardynów w Łodzi. Moimi pasjami są: biologia ( planuję rozpoczęcie studiów medycznych), muzyka oraz historia Kościoła. W 2013 r. rozpoczęłam naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Im Aleksandra Tansmana w Łodzi na specjalizacji wiolonczela. W 2015 r. uczestniczyłam w warsztatach i koncertach Dziecięcej Orkiestry Regionu Łódzkiego w ramach festiwalu Kolory Polski. W 2016 r. ukończyłam PSM I st. i rozpoczęłam naukę w PSM II st. Im Stanisława Moniuszki w Łodzi na wydziale wokalnym. Jestem laureatką wielu konkursów muzycznych. Od 2016 r. jestem związana z ruchem Światło – Życie archidiecezji łódzkiej.

 

(0 Votes)

Super User

Quick Links

Śledź nas