ul. Stoczkowska 7/2 04-147 Warszawa +48 57 81 81 777 kontakt@aniolykultury.pl
enfrdeitptrues

uczniowie mgr. Bożeny Sand- Tasak

NAUCZYCIEL...

 

Nazywam się Bożena Sand-Tasak. Z wykształcenia jestem filologiem polskim. Pracowałam jako lektor języka polskiego, metodyk, autorka materiałów dydaktycznych do nauczania języka polskiego jako obcego, tłumacz z języka angielskiego oraz korektor książek i czasopism. Obecnie jestem nauczycielem języka polskiego w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich, w Gimnazjum, a wcześniej w Liceum im. Z. i J. Moraczewskich w Sulejówku. Praca z młodymi ludźmi, którzy wierzą, że mogą zmienić świat, jest bardzo inspirująca i budująca. Ponadto zajmuje mnie analiza Słowa, szeregu słów, zdań, struktura całego tekstu... Lubię podróże, jazdę na rowerze, wędrówki po lesie, pływanie i gotowanie dla zdrowia.

 

[Od lewej]:

 

Wiktoria Bogulak

Nazywam się Wiktoria Bogulak, jednak częściej zwą mnie Tola. Jestem uczennicą prywatnej szkoły im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich, potocznie nazywanej „Moraczem”. Należę do wymierającego gatunku gimnazjalistów. Interesują mnie takie problemy, jak seksizm czy rasizm. W przyszłości chcę być przede wszystkim sobą.

 

Łucja Wróblewska

Nazywam się Łucja Wróblewska. Jestem uczennicą III klasy Prywatnego Gimnazjum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich. Pełnię funkcję przewodniczącej samorządu uczniowskiego. Lubię angażować się w życie szkoły. Moimi ulubionymi przedmiotami są matematyka i biologia. W przyszłości chciałabym być lekarzem. Interesuję się językiem i kulturą Francji. Moją największą pasją jest muzyka. Od ośmiu lat gram na fortepianie; uczęszczam do szkoły muzycznej II stopnia, jestem w III klasie. Wolny czas lubię spędzać z moimi przyjaciółkami, z którymi biorę udział w projekcie.

 

Patrycja Piórkowska

Nazywam się Patrycja Piórkowska. Jestem uczennicą III klasy Prywatnego Gimnazjum im Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku. Biorę czynny udział w pracy samorządu szkolnego jako jego wiceprzewodnicząca. Interesuję się architekturą, właśnie w tym kierunku chcę się rozwijać w przyszłości. Moimi ulubionymi przedmiotami są matematyka, języki, historia i geografia. Lubię poznawać kulturę, zwyczaje i obyczaje innych krajów. Szczególnie interesują mnie Włochy. Poruszają mnie problemy społeczne, z którymi chciałabym walczyć. Uważam, że wszyscy ludzie są sobie równi i przysługują im te same prawa.

 

Weronika Majewska

Nazywam się Weronika Majewska. Mam trzynaście lat i jestem uczennicą VII klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku. Mam wiele różnych zainteresowań. Dużo czasu poświęcam na czytanie książek; sprawia mi to przyjemność oraz pomaga w poznawaniu nowych słów, kultury czy zachowań innych ludzi, jednocześnie odpręża oraz pozwala poczuć się jak bohaterowie moich ulubionych powieści. Fascynuje mnie również mitologia, oprócz tej najbardziej znanej - greckiej oraz rzymskiej - uwielbiam też egipską oraz nordycką. Często podróżuję, co mnie wzbogaca i sprawia, że wszechstronnie się rozwijam, zbieram doświadczenie oraz niesamowite wspomnienia. Dzięki podróżom staję się świadoma otaczającego nas świata i jego zwyczajów. Jestem prawdziwą kinomanką, uwielbiam wszystkie ekranizacje komiksów Marvela, szczególnie doceniam wartką akcję, efekty specjalne oraz niesamowite przeżycia, jakie funduje mi ten świat. Zawsze, kiedy są sprzyjające ku temu warunki atmosferyczne, z przyjemnością jeżdżę konno, jest to jeden z moich ulubionych sportów. Jednak najwięcej mojej energii pochłania opieka nad moim pupilem - Percym; jest to młody kocur, który jest ze mną zaledwie od paru miesięcy. Jestem optymistką. Na co dzień spotykam się z wieloma wyrazami sympatii, które staram się odwzajemnić. Mam wielu przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć. Lubię świat. Ciekawe, czy świat lubi mnie?

 

Marysia Cherubin

Nazywam się Marysia Cherubin. Chodzę do III klasy Prywatnego Gimnazjum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku. Od trzech lat trenuję judo. Interesują mnie zakamarki ludzkiej psychiki. Fascynujące są mechanizmy różnych zachowań i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzięki tej wiedzy można lepiej zrozumieć ludzi i im pomóc. Może kiedyś zostanę psychologiem. Moje pozostałe pasje to lektura i konsumpcja.

(0 Votes)

Super User

Quick Links

Śledź nas